Universitatea „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia - Informaţii de interes public
 
Candidaturi

 

LISTA CANDIDAȚILOR PENTRU ALEGERILOR ACADEMICE PARȚIALE DIN 08 IULIE 2020

 

Director Departament Filologie

Lect.univ.dr. Wainberg-Drăghiciu Iuliana-Maria

 

Director Departament de Teologie Ortodoxă și Muzică Religioasă

Lect.univ.dr. Șușman Dragoș Ioan

 

Consiliul Departamentului de Educație Fizică și Sport - 2 membri

Conf.univ.dr. Mavritsakis Nikolaos

Lect.univ.dr. Rusu Răzvan Gheorghe

 

 

 


 

 

 

LISTA CANDIDAȚILOR PENTRU OCUPAREA FUNCȚIEI DE PREȘEDINTE AL SENATULUI

UNIVERSITĂȚII „1 DECEMBRIE 1918" DIN ALBA IULIA

din data de 25.02.2020

Conf.univ.dr. Tamas-Szora Atila

 

 


 

LISTA CANDIDAȚILOR PENTRU OCUPAREA FUNCȚIEI DE RECTOR AL

UNIVERSITĂȚII „1 DECEMBRIE 1918" DIN ALBA IULIA

din data de 26.02.2020

 

Prof.univ.dr. BREAZ VALER DANIEL

 


 

LISTA CANDIDAȚILOR PENTRU ALEGEREREA MEMBRILOR SENATULUI

UNIVERSITĂȚII „1 DECEMBRIE 1918" DIN ALBA IULIA

din data de 20.02.2020

 

FACULTATEA DE ISTORIE ȘI FILOLOGIE

 

2 membri cadre didactice

CÂMPAN DIANA MANUELA

POPA-GORJANU COSMIN

 

1 student

LAZEA LUCIANA DANIELA

 

FACULTATEA DE ȘTIINȚE ECONOMICE

 

4 membri cadre didactice

DRAGOLEA LARISA LOREDANA

MUNTEAN ANDREEA CIPRIANA

PAȘTIU CARMEN ADINA

TAMAS-SZORA ATILA

TOPOR IOAN DAN

 

1 student

RĂZĂILĂ CĂTĂLIN

 

FACULTATEA DE ȘTIINȚE EXACTE ȘI INGINEREȘTI

 

4 membri cadre didactice

 

ALDEA MIHAELA

BEGOV UNGUR ANDREEA RAMONA

CORCHEȘ MIHAI TEOPENT

OROIAN BOCA MARIA LOREDANA

ROTAR CORINA

 

1 student

ILEANĂ ADRIAN

JURJ VASILE DANIEL

MATIEȘ LAURENȚIU CIPRIAN

 

FACULTATEA DE DREPT ȘI ȘTIINȚE SOCIALE

 

6 membri cadre didactice

CETEAN-VOICULESCU LAURA

FLOREA BOGDAN

HURBEAN ADA

IORDĂCHESCU GRIGORE DAN

MARINA VIOREL LUCIAN

ȘIMON SORIN

TALPAȘ PETRONELA MARIA

TODOR IOANA CRISTINA

TUDORAȘCU MIHAELA MIRUNA

 

2 studenți

ADAM SEBASTIAN NICOLAE

CHIȘCARI DORINA

 

FACULTATEA DE TEOLOGIE ORTODOXĂ

 

2 membri cadre didactice

 

HIMCINSCHI MIHAI

PANAITE OVIDIU FLORIN

 

1 student

BÂNDEAN ADRIAN VALENTIN

 

ȘCOLI DOCTORALE

 

1 membru student doctorand

PURDEA CLAUDIU

 


 

CONSILIUL FACULTĂȚII DE ISTORIE ȘI FILOLOGIE (7 membri), din care:

Departamentul de Istorie, Arheologie și Muzeologie (2 membri)

ARHIRE SORIN

POPA GORJANU CORNELIA

 

Departamentul de Filologie (3 membri)

BĂRBULEȚ GABRIEL DAN

ORIAN MARIA GEORGETA

TELEA CORALIA MARIA

 

Studenți - specializări din domeniul Istorie (1 membru)

SICOE ALEXANDRA PAULA

 

Studenți  - specializări din domeniul Filologie (1 membru)

LAZEA LUCIANA DANIELA

 

CONSILIUL FACULTĂȚII DE ȘTIINȚE ECONOMICE (7 membri), din care:

Departamentul de Administrarea Afacerilor și Marketing (2 membri)

DÂRJA MĂLINA

DRAGOLEA LARISA LOREDANA

GAVRILĂ PAVEN IONELA

MOISĂ CLAUDIA OLIMPIA

 

Departamentul de Finanțe Contabilitate (3 membri)

CIOCA IONELA CORNELIA

IUGA IULIA CRISTINA

TAMAS SZORA ATILA

 

Studenți - specializări din domeniile Administrarea afacerilor și Marketing (1 membru)

CIAPA CRISTIAN

IACOVLEV BORIS

RĂZĂILĂ CĂTĂLIN

 

Studenți - specializări din domeniile Finanțe Contabilitate (1 membru)

BORLEA CRISTIAN IOAN

 

CONSILIUL FACULTĂȚII DE ȘTIINȚE EXACTE ȘI INGINEREȘTI (7 membri), din care:

Departamentul de Informatică, Matematică și Electronică (3 membri)

ALDEA MIHAELA

CIORTEA ELISABETA MIHAELA

OROIAN BOCA MARIA LOREDANA

ROTAR CORINA

 

Departamentul de Cadastru, Inginerie Civilă și Ingineria Mediului (2 membri)

BORȘAN TUDOR

CORCHEȘ MIHAI TEOPENT

DIMEN LEVENTE

 

Studenți – specializări din domeniile Informatică și Electronică (1 membru)

JURJ VASILE DANIEL

MATIEȘ LAURENȚIU CIPRIAN

 

Studenți – specializările MTC, Inginerie Civilă și Ingineria Mediului (1 membru)

HOPÎRTEAN CONSTANTIN COSMIN 

ILEANĂ ADRIAN

 

CONSILIUL FACULTĂȚII DE DREPT ȘI ȘTIINȚE SOCIALE (9 membri), din care:

Departamentul de Științe Juridice și Administrative (3 membri)

CETEAN VOICULESCU LAURA

HURBEAN ADA

TUDORAȘCU MIHAELA MIRUNA

 

Departamentul de Științe Sociale (1 membru )

BARA MONICA ANGELA

BUȚIU CĂLINA ANA

 

Departamentul pentru Pregătirea Personalului Didactice (1 membru)

IORDĂCHESCU GRIGORE DAN

TODOR IOANA CRISTINA

 

Departamentul de Educație Fizică și Sport (1 membru)

ȘIMON SORIN

URSU VASILE EMIL

 

Studenți – specializări din domeniile Drept și Științe administrative – 1 membru

CHIȘCARI DORINA

SPOIALĂ MIHAELA

 

Studenți – specializări din domeniile Sociologie, Asistență socială și Terapie ocupațională – 1 membru

ADAM SEBASTIAN NICOLAE

 

Studenți – specializările Științe ale educației, Kinetoterapie și EFS – 1 membru

CÎRJA ANDREEA ADELINA

 

CONSILIUL FACULTĂȚII DE TEOLOGIE ORTODOXĂ (7 membri), din care:

Departamentul de Teologie Ortodoxă și Muzică Religioasă (5 membri)

ADAM DOMIN

COLDA LUCIAN DUMITRU

DURA NICOLAE CORIOLAN

HIMCINSCHI MIHAI

PANAITE OVIDIU FLORIN

 

Studenți – 2 membri

BÂNDEAN ADRIAN VALENTIN

GRAUR ALEXANDRU VASILE

 


 

LISTA CANDIDAȚILOR PENTRU ALEGEREA A 2 MEMBRI ÎN CONSILIUL PENTRU STUDIILE UNIVERSITARE DE DOCTORAT (CSUD) 20.02.2020

 

Reprezentant al tuturor conducătorilor de doctorat – 1 membru

CÂMPAN DIANA MANUELA

VANCA DUMITRU ADRIAN

 

Reprezentant al studenților doctoranzi – 1 membru

AGIGNOAEI ALEXANDRU NICOLAE

PURDEA CLAUDIU

 


 

 

LISTA CANDIDAȚILOR PENTRU ALEGERILE ACADEMICE LA NIVELUL DEPARTAMENTELOR DIN 17.02.2020

 

FACULTATEA DE ISTORIE ȘI FILOLOGIE

 

DEPARTAMENTUL DE ISTORIE, ARHEOLOGIE ȘI MUZEOLOGIE

 

Director departament

ARHIRE SORIN

 

Consiliul departamentului (3 membri)

ANGHEL CĂLIN VASILE

ARHIRE SORIN

ROTAR MARIUS

 

DEPARTAMENTUL DE FILOLOGIE

 

Director departament

BĂRBULEȚ GABRIEL DAN

 

Consiliul departamentului (5 membri)

BĂRBULEȚ GABRIEL DAN

CIBIAN AURA CELESTINA

ORIAN MARIA GEORGETA

TODESCU VALENTIN

WAINBERG DRĂGHICIU IULIANA

 

FACULTATEA DE ȘTIINȚE ECONOMICE

 

DEPARTAMENTUL DE  ADMINISTRAREA AFACERILOR ȘI MARKETING

 

Director departament

MAICAN SILVIA ȘTEFANIA

 

Consiliul departamentului (3 membri)

DÂRJA MĂLINA

MOISA CLAUDIA OLIMPIA

PAȘTIU CARMEN ADINA

 

DEPARTAMENTUL DE FINANȚE CONTABILITATE

 

Director departament

CIOCA IONELA CORNELIA

 

Consiliul departamentului (3 membri)

IUGA IULIA CRISTINA

TAMAS-SZORA ATILA

TOPOR DAN IOAN

 

FACULTATEA DE ȘTIINȚE EXACTE ȘI INGINEREȘTI

 

DEPARTAMENTUL DE INFORMATICĂ, MATEMATICĂ ȘI ELECTRONICĂ

 

Director departament

ALDEA MIHAELA

 

Consiliul departamentului (3 membri)

CIORTEA ELISABETA MIHAELA

MUNTEAN MARIA VIORELA

OROIAN BOCA MARIA LOREDANA

POPA IOAN LUCIAN

 

DEPARTAMENTULUI DE CADASTRU, INGINERIE CIVILĂ ȘI INGINERIA MEDIULUI

 

Director departament

BEGOV UNGUR ANDREEA

 

Consiliul departamentului (3 membri)

BEGOV UNGUR ANDREEA

BORȘAN TUDOR

DIMEN LEVENTE

 

FACULTATEA DE DREPT ȘI ȘTIINȚE SOCIALE

 

DEPARTAMENTUL DE ȘTIINȚE JURIDICE ȘI ADMINISTRATIVE

 

Director departament

CETEAN VOICULESCU LAURA

 

Consiliul departamentului (5 membri)

CETEAN VOICULESCU LAURA

HURBEAN ADA NICOLETA

PLEȘA IOANA ANDRA

SIMION MIHAELA BOGDANA

TUDORAȘCU MIHAELA MIRUNA

 

DEPARTAMENTUL DE ȘTIINȚE SOCIALE

 

Director departament

BARA MONICA ANGELA

BUȚIU CĂLINA ANA

 

Consiliul departamentului (3 membri)

BARA MONICA ANGELA

MARINA VIOREL LUCIAN

PASCARU PAG MIHAI

 

DEPARTAMENTUL PENTRU PREGĂTIREA PERSONALULUI DIDACTIC

 

Director departament

TODOR IOANA CRISTINA

 

Consiliul departamentului (3 membri)

OPRIȘ DORIN CORNELIU

PETROVAN RAMONA ȘTEFANA

TODOR IOANA CRISTINA

 

DEPARTAMENTUL DE EDUCAȚIE FIZICĂ ȘI SPORT

 

Director departament

URSU VASILE EMIL

 

Consiliul departamentului (3 membri)

GROZA GOGEAN GINA

CULDA PAUL EMIL - candidatură retrasă

HĂISAN ANGEL ALEX - candidatură retrasă

 

FACULTATEA DE TEOLOGIE ORTODOXĂ

 

DEPARTAMENTUL DE TEOLOGIE ORTODOXĂ ȘI MUZICĂ RELIGIOASĂ

 

Director departament

PANAITE OVIDIU FLORIN

 

Consiliul departamentului (5 membri)

BRUDIU RĂZVAN

ONIȘOR REMUS

PANAITE OVIDIU FLORIN

ȘUȘMAN DRAGOȘ IOAN

TELEA MARIUS LIVIU